Facebook WhatsApp WhatsApp Skype Messenger
Zapomněli jste heslo?
O mně

O mně

Můj životní příběh je cestou objevování a růstu. Lemují ho dva pojmy, dvě hodnoty nebo chcete-li dva životní přístupy: POMOC a POHYB. Pomoc mě doprovázela na každém kroku už od raného dětství, které jsem prožil jako svěřenec v dětském domově. Tady jsem díky Nadaci Terezy Maxové, několika vychovatelům a spolužákům poznal, jak důležité je pomáhat druhým.

A pohyb? Ten se - rovněž v časech dětského domova - stal mým hlavním klíčem k sebepoznání a osvobození. Útočištěm, na kterém jsem se vyrovnával s vnitřními boji, i nástrojem, díky němuž jsem byl schopen dospět ke klidu. Pohyb mi pomáhal vypořádávat se s každodenními výzvami, získávat si pozornost, o níž jsem usiloval, a především pak najít si svoje místo v jinak nejistém světě.  Pohyb pro mě vždycky znamenal, a dodnes znamená, radost a svobodu, která mi v mnoha chvílích chyběla.

Tato zkušenost stojí za mojí láskou k fyzioterapii a posilování těla i duše. A z ní rovněž vychází moje více než dvouleté úsilí, jehož cílem bylo vytvořit unikátní online tréninkový program, který se zabývá komplexní péčí o sebe sama, jíž by se měl věnovat každý z nás. Program v sobě spojuje rehabilitační a meditační cvičení i kalisteniku, přičemž každá lekce v sobě odráží mou touhu poskytovat podporu, která dává smysl.

Činnost pohybového terapeuta a rehabilitačního trenéra nepovažuji za zaměstnání, ale za svoje poslání. Za elixír života, který mě naplňuje a přináší radost každý den. Už před několika lety jsem si uvědomil jednu důležitou věc, a sice, že i kdyby na světě neexistovaly peníze, stejně bych se věnoval tomu, co dělám teď. A to mě utvrdilo v tom, že jsem na správné cestě.

Jsem bytostně přesvědčený o tom, že správné péči o svoje tělo i duši bychom se měli věnovat všichni. Namísto toho mnozí z nás raději sahají po zázračně rychlém, ale nefunkčním řešení. Ve svém programu se proto snažím ukázat, že základem zdravého životního stylu i péče o tělo je pravidelnost a laskavý přístup k sobě sama. Díky pravidelnému pohybu se cítíme skvěle, pomáhá nám předcházet bolestem, migrénám, úzkostem a také nás učí zastavit se a zpomalit naše mnohdy až zběsilé životní tempo, které našemu fyzickému i psychickému zdraví rozhodně neprospívá.

Pomáhat lidem prostřednictvím pohybu a péče o svoje tělo cítím jako něco absolutně přirozeného a současně jako mé klíčové životní téma. Už proto, že z vlastní zkušenosti dobře vím, jak moc mi pohyb pomohl v nejtěžších chvílích. V časech, kdy jsem se v dětském domově cítil ztracený a opuštěný. Jen díky pohybu jsem dokázal najít vnitřní klid, sílu i potřebnou dávku sebevědomí, abych mohl zůstat sám sebou a jít si dál za svým snem. I proto je v každém cviku, který učím, kousek mého životního příběhu i touhy sdílet toto léčivé umění s ostatními.

Můj online tréninkový program je odrazem této vášně. Každá lekce je s láskou a pečlivostí vytvořena tak, aby vám pomohla objevit stejnou radost a klid, jaký jsem měl možnost díky pohybu najít i já. Mou snahou bylo vytvořit pro vás prostředí, ve kterém se budete cítit vítaní a na své cestě ke zdraví i životní pohodě budete moci co nejlépe růst.

A konečně, možná se ptáte, proč jsem zvolil formu online tréninkových lekcí. Je to jednoduché, jednak není v mých silách pomáhat každému z vás svou fyzickou přítomností na jednom místě a současně je to nejlepší forma, díky níž může být moje pomoc pohybem dostupná co největšímu počtu z vás. Přesně v duchu mé životní filozofie, která říká, že správně pečovat o své tělo i duši by měl každý z nás.
 

Já v médiích

Jak se plní sny podle Radka Laciho?

media logo

Jak se plní sny podle Radka Laciho?

Otevřít

15 MINUT CVIČENÍ DENNĚ ÚPLNĚ STAČÍ, ŘÍKÁ RADEK LACI

media logo

15 MINUT CVIČENÍ DENNĚ ÚPLNĚ STAČÍ, ŘÍKÁ RADEK LACI

Otevřít

(Ne)buď jak z divokejch vajec! | Radek Laci | TEDxPlzeň

media logo

(Ne)buď jak z divokejch vajec! | Radek Laci | TEDxPlzeň

Otevřít

Jak se zbavit bolesti těla?Radek Laci

media logo

Jak se zbavit bolesti těla?Radek Laci

Otevřít

Kontaktujte mě

contactme

Děkuji, ozvu se vám hned, jak to půjde.